Dopravní výchova žáků 4. ročníku

První červnový den se žáci 4. ročníku vydali na dopravní hřiště do Hodonic, aby absolvovali závěrečný test dopravní výchovy. Po příjezdu na místo se „cyklisti“ posilnili a doplnili energii i tekutiny. Poté pan Vysočan, který vyučuje dopravní výchovu, převzal velení a poučil žáky o dopravních předpisech. Po obhlídce dopravního hřiště s ukázkou nástrah dopravního provozu si žáci nasadili cyklistické helmy, připravili si kola a koloběžky a vydali se na cestu za dobrodružstvím.

Po úspěšném absolvování jízdy v dopravním provozu obdrželi řidičské průkazy.

Za odměnu po složení dopravní zkoušky měli žáci možnost se ještě na dopravním hřišti vyřádit. Někteří si k odpočinku zvolili i místní dětské hřiště, které je součástí areálu.

Cestou zpět si žáci ve vlaku vyprávěli své zážitky z tohoto dne. O úspěchu celé akce svědčí i to, že se žáci chtějí na dopravní hřiště vrátit.

Fotografie pořízené z této školní akce si prohlédněte kliknutím na tento odkaz.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..