Meziškolní konverzační soutěž v anglickém jazyce

Středeční dopoledne 20. března bylo na naší škole ve znamení rozvíjení komunikativních dovedností, tentokrát v angličtině. Probíhala totiž meziškolní konverzační soutěž v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnili nejen naši žáci, ale pozvání přijali i žáci ze základní školy v Želeticích. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií; 1. kategorie byla určena pro žáky 6. a 7. ročníku, 2. kategorii tvořili žáci 8. a 9. ročníku. Pro obě kategorie byl nejprve připraven poslechový test, kde si žáci ověřili svou schopnost porozumět angličtině v situacích, ke kterým dochází v každodenním životě. Druhá část soutěže už byla zaměřená především na komunikativní dovednosti, kdy žáci hovořili před porotou na téma My hobbies, entertainment. Všichni žáci si s tímto úkolem skvěle poradili a porota se tam dozvěděla zajímavé informace o způsobech trávení volného času dnešní mládeže. V obou kategoriích byla odměněna první tři místa, přestože by si odměnu zasloužili všichni soutěžící, kteří měli odvahu a nebáli se prokázat své komunikativní dovednosti nejen před svými spolužáky a kamarády, ale především před porotou.

V 1. kategorii  se na 3. místě umístil Adam Liška (ZŠ Želetice), 2. místo obsadila Karolína Eliášová (ZŠ Šanov) a 1. místo patřilo Michaele Masjakové (ZŠ Šanov). Ve 2. kategorii byl nejúspěšnější Matěj Pěta (ZŠ Želetice), 2. místo obsadila Gabriela Janušová (ZŠ Šanov) a 3. místem byla odměněna Aneta Růžičková (ZŠ Šanov). Všem oceněným gratulujeme a těšíme se na konverzační soutěž v německém jazyce, kterou chystá právě základní škola v Želeticích, a které se zajisté žáci naší školy zúčastní alespoň ve stejně hojném počtu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..