Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Dne 22. května žáci přivítali spisovatelku dětských knih, paní Michaelu Fišarovou, která za námi přijela na besedu až z hlavního města a společně se svým hereckým kolegou, který dramaticky přednesl úryvky z knih a přinesl tak žákům autentický zážitek, představila svou knižní tvorbu. Paní Michaela Fišarová je pedagogem na 2. stupni a při psaní svých knih se inspiruje právě dětmi, mezi kterými se pohybuje. Její knihy jsou proto svou tematikou dětem velice blízké. Její první kniha Nikolina cesta byla oceněna Zlatou stuhou 2013 jako nejlepší kniha pro mládež. Žáci měli možnost pokládat autorce otázky a dozvědět se tak např. jak se dostala ke psaní, co ji inspiruje a získali tak motivaci, že když něco v životě opravdu budou chtít, může se jim to splnit, pokud tomu věnují svůj čas a trpělivost. Beseda se nám všem líbila a někteří žáci si jednu z knih i s věnováním a autogramem spisovatelky odnesli domů do své knižní sbírky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..