Dopravní výchova ve 4. třídě

Žáci 4. třídy procházeli po celý rok kurzem dopravní výchovy, kde si osvojovali pravidla silničního provozu a získávali vědomosti, které by jako účastníci silničního provozu měli znát. Většina dětí přijíždí do školy na kole, s praktickou dovedností tedy problém nebyl. Žáci završili kurz praktickou zkouškou, kde propojili získané vědomosti do praxe. Pan učitel Vysočan, který odborně vedl celý kurz, žákům připravil překážkovou dráhu, kde si žáci ověřovali vlastní úroveň cyklistických dovedností. Poté se ocitli v simulovaném dopravním provozu na křižovatce. V tuto chvíli už nestačila jen jízda na kole, ale žáci podle dopravního značení či „policisty“ museli bezpečně projet křižovatkou. Naštěstí naši „řidiči“ byli ohleduplní a celá situace dopadla bez nehod. Ti, kteří splnili teoretickou i praktickou část, se mohli poklepat na rameno a do kapsy si strčit oficiální cyklistický průkaz, jak děti s oblibou říkají „řidičák na kolo“.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..