Den válečných veteránů

11. listopad je pro nás znám jako počátek zimy – přijíždí sv. Martin na bílém koni a přiváží nám sníh, mnoho z našich maminek peče svatomartinskou husu…

Sv. Martin však představuje ještě další významnou roli – je patronem všech kněží i mužů ve zbrani, ale i těch, kteří válkou či bitvami prošli – však se také 11. listopad slaví v řadě zemí jako Den válečných veteránů.
Na tento významný den nezapomněl ani náš školní Parlament. Zorganizoval přehlídku vojenských uniforem, žáci i učitelé se převlékli za vojáky, každý obdržel papírový vlčí mák – symbol tohoto dne, o přestávce jsme zhlédli dokument pojednávající o tomto významném dni a uctili jsme tak památku všech, kteří si válkou museli projít. Zde k nahlédnutí celé fotoalbum.

Za školní parlament Bc. Jarmila Kulová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..