Projektový den – pečení muffinů

Čtvrtá třída byla zapojena do projektu Abeceda peněz, jehož součástí bylo vymyslet si podnikatelský plán a celý ho zrealizovat. Nápadů bylo několik, ale protože rádi jíme, rozhodli jsme se upéct pro naše spolužáky dobrotu. A tak se, na jeden den, z žáků čtvrté třídy stali kuchaři, kteří pekli vanilkové a perníkové muffiny. Nachystat si suroviny, misky, vařečky, plechy, odměrky, utěrky, recepty a pár dalších drobností, a mohlo se začít. Vše jsme si pečlivě naplánovali, práce se nám dařila. Nálada byla výborná, spolupráce rovněž. Jen vůně, která se linula z naší třídy, všem prozradila, že se u nás něco děje. Surovin postupně ubývalo a napětí se zvyšovalo. Jestlipak jsme to spočítali dobře? Naše fotografie Vám to prozradí. Rádi bychom poděkovali kuchařkám za pomoc při pečení a rodičům za poskytnuté suroviny. Celkem jsme upekli 189 ks.  Neodolali jsme a ochutnali. Ale pozor, tím naše snažení nebylo u konce, další den nás totiž čekal prodej. A jak dopadl prodej školních muffinů? To Vám napíšeme příště!

Mgr. Jitka Pražáková

A zde další fotky z projektového dne.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..