Planetárium

„Dlouho jsme se těšili na společný výlet s páťáky. Konečně nastal den „D“. Ve středu ráno jsme nastoupili do přistaveného autobusu. Já jsem si sedla k oknu, abych se mohla dívat ven. Cesta rychle uběhla. Autobus zastavil kousek od planetária. Kousek jsme museli jít pěšky. Než začal program, který pro nás připravili, tak jsme se nasvačili. Potom jsme se chvíli proběhli. Paní učitelka nás zavedla dovnitř. Usadili jsme se v pohodlných křeslech. Na stropě se objevily planety Merkur, Měsíc a naše Země. Ukázali nám 84 souhvězdí. Potom nám pustili program Morava 360. Viděli jsme například mikulovský Svatý kopeček. Na památku jsem si koupila pohlednici a pravítko. Když jsme se vraceli domů, byli jsme všichni unavení. Někteří spolužáci dokonce usnuli.“ – Leontýna Lysáková, 4. třída

„Dne 5.10. kolem 7:50 jsme jeli do Brna. Cestu v autobuse jsem jel vepředu. A jak jsme dojeli, tak jsme šli do kupole, která měla výšku 17 metrů a taky polohovací sedačky. Potom jsme si ukazovali souhvězdí. Pak jsme létali na planety. Dozvěděl jsem se, že na Moravě všude bylo moře. Byl to krátký film, kterým nás prováděl Bolek Polívka.“ – Pavel Bakula, 4. třída

„Do brněnského planetária jsme jeli 5.10. 2022 čtvrtá a pátá třída. Programy tam byly Cesta sluneční soustavou a Morava 360. Zjistila jsem, že Měsíc má na sobě zůstatky černé lávy. Byl tam mini obchod, ale vše tam měli drahé. A ještě jsem zjistila, že nejjasnější hvězda je Sirius. Do Brna jsme jeli hodinu. Zjistila jsem, že Polárka je až 48. nejjasnější hvězda a že mléčná dráha není z mlíka, ale z hvězd, ale proto, že je moc daleko, tak ty hvězdy nevidíme. Byli tam i sklápěcí židle. Morava 360 byla hezká a na nějakých místech jsem i byla, např. Svatém kopečku a v Lednici. Všechno v planetáriu jsem si užila.“ – Soňa Kafková, 4. třída

Nakonec jsme si kousek vesmíru odnesli i domů, když jsme si ve škole vyrobili hvězdnou mlhovinu ve skleničce a zakončili tak naše putování galaxií.

Podívejte se na všechny fotografie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..