Dnes vařím já – projektový den ve 4. třídě

V týdnu před jarními prázdninami, během online výuky, jsme se s dětmi spontánně domluvili, že v pátek 19. 2. budeme mít úplně jiný den, tedy, že si každý připraví svůj nejoblíbenější rodinný recept a představí nám ho nejen písemně v receptu, ale také konkrétní ukázkou. Děti připravovaly nejrůznější recepty, od hlavních jídel slaných, sladkých, až po báječné dezerty. Měli jsme lasagne ( od Natálky), rajskou omáčku s masem (od Nikolase), chilli con carne ( od Míši), candáta se zeleninou (od Jakuba), těstoviny s mořskými plody( od Rádi), gnocchi se špenátem, slaninou a sýrem (od Kamilky), zeleninový salát (od Sebíka), sekanou s kaší (od Moničky), avokádové brownies (od Aleše), lívanečky s borůvkami (od Davida), čokoládové cookies (od Marianky), vaječná pomazánka(od Tádi), pudink s ovocem (od Honzi). Musím říct, že mi celé dopoledne tekly sliny a děti byly naprosto úžasné. Připadala jsem si jako v prostřenu a s asistencí maminek, tatínků, babiček a sourozenců se všichni předvedli jako báječní kuchtíci. Dokázali také ostatním přeposlat recept a skvěle popsat postup přípravy jídla. Musím říct, že i já sama jsem načerpala novou inspiraci k vaření a mnoho nového se naučila. Jsem pyšná na své šikulky a děkuji jim za perfektní přípravu a ukázky vynikajících jídel 🙂 Více viz fotky zde.

Mgr. Edita Wolfová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..