Vločka radosti

18. prosince 2019 vyrazili žáci školního parlamentu do DS v Šanově s hudebním programem a dárečky pro klienty. Děti během projektového dne napekly a nazdobily perníčky, v hodinách PV a VV připravily vánoční přání. Dětský sbor zazpíval vánoční písně, zazněly houslové skladby v podání Nicol Dulínkové a Josefa Wolfa a na závěr vystoupila děvčata s tanečkem zumby. Každému dědečkovi a babičce jsme osobně předali přání a zaměstnance jsme obdarovali pěknými výrobky žáků 7. třídy. Cestou jsme se zastavili také na Obecním úřadě v Šanově a popřáli jsme p. starostovi a ostatním zaměstnancům krásné svátky. Tento den byl plný radosti. Doufáme, že naše vločky, darované od srdce k srdci zanechají kus tepla a lidské sounáležitosti, abychom zažívali ty pravé Vánoce v našich srdcích.

Zde si prohlédněte fotografie z Vločky radosti.

Mgr. Edita Wolfová

Projektový den aneb pečeme perníčky pro seniory

5. prosince, den před realizací projektu, se žáci sešli na jednu vyučovací hodinu, aby si připravili těsto na perníky, které se muselo nechat odležet. Děti si ve skupinách podle receptu odvážily suroviny a po dvojicích připravily těsta a společně po práci uklidily.

6. prosince se členové parlamentu se žáky 5. třídy rozdělili do šesti skupin a pod vedením p. uč. Taušové a Wolfové si naplánovali práci. Někteří vykrajovali, jiní odnášeli plechy do školní kuchyně, kde je paní kuchařky upekly. Poté si žáci připravili z bílků a cukru polevu, kterou zdobili upečené perníky. Při této práci jim pomáhala místní občanka paní Dana Vaculová, která má bohaté zkušenosti s pečením a zdobením cukroví, z dob, kdy provozovala cukrárnu v Šanově. Žáci byli velmi šikovní a práce je bavila. V pondělí se krátce ,,parlamenťáci“ sešli, aby pečivo zabalili do celofánových sáčků a připravili ho na den nazvaný „Vločka radosti“, ve kterém navštíví DS v Šanově a rozdají seniorům dárečky a vánoční přání.

Zde několik fotografií z projektového dne.

Mgr. Edita Wolfová

Předvánoční Salzburg

Ve čtvrtek 12. prosince žáci druhého stupně naší školy navštívili překrásné rakouské město Salzburg. Ze Šanova jsme sice odjížděli už těsně po 4. hodině ranní, ale to žádnému z účastníků zájezdu jistě příliš nevadilo. Cesta moderním autobusem ubíhala rychle a bez komplikací. Salzburg nám pak nabídl spoustu zážitků (návštěva několikapatrového domu přírody Haus der Natur, náměstí Residentplatz s Dvorskou kašnou a arcibiskupskou rezidencí, dominanta města Dóm zasvěcený sv. Rupertovi s mohutnou kopulí, Mozartovo náměstí s pomníkem W. A. Mozarta, Getreidegasse (Obilní ulice), dům č. p. 9 Mozarts Geburtshaus, Stará radnice) a především pak návštěva kouzelného Ježíškova trhu. Myslím, že všichni jsme si předvánoční atmosféru Mozartova města dokonale užili a budeme ještě dlouho vzpomínat.

Zde si prohlédněte několik fotek z návštěvy Salzburgu.

Setkání v Domově seniorů u příběhu s názvem O světle a tmě

Dne 4. 12. se partička tvořená devíti dobrovolníky, paní učitelkou Wolfovou a jedním DJem vydala do domova důchodců předvést všem divadlo zvané „Světlo a tma“ ve spolupráci s žáky přímětické školy. Po půl hodině a dvou zkouškách to vypuklo. Přicupitali jsme na „pódium“ s velkou odvahou a bílými plášti, na našich zpocených hrudích, připraveni na divadlo. Hrála hudba, vyprávěly se příběhy a různé citáty na téma našeho divadla a většina sálu se i dobře pobavila. Za naše vystoupení jsme byli odměněni sladkostmi a čtvrthodinovým odpočinkem po náročné práci.

Karolína Eliášová, 7. tř.

Dnes pár vybraných dětí Základní školy Šanov šlo do DS hrát pohádku o Světle a tmě, s pár vybranými děvčaty ze školy z Přímětic. I někteří senioři se zapojili do povídání o světle a tmě a co se s ní přihodilo. Bavilo to seniory a i nás děti.

Vendula Chudějová, 6. tř.

Pocítila jsem, že ty babičky a dědečkové byli úplně zanoření do těch příběhů o tmě a světle. Všichni se usmívali a mně se to líbilo a pak jsem se taky usmívala. Moc se mi to líbilo a myslím, že jim taky. Tenhle den byl moc pěkný.

Katarína Stropkovská, 4. tř.

Tady si můžete prohlédnout další fotky ze setkání.

Continue reading „Setkání v Domově seniorů u příběhu s názvem O světle a tmě“

2. setkání parlamentů v ZŠ Tišnov

Dne 29. 11. jsme se vydali do školy v Tišnově za účelem setkání parlamentů naší a tišnovské školy. Po příjezdu nás přivítali v jejich škole a připravili si stmelovací hry, abychom se poznali. Jak jsme dokončili stmelovací hry, tak jsme se vydali na prohlídku města Tišnova. Ukázali nám radnici, jejich vánoční stromek a udělali jsme si společnou fotku. Jakmile jsme se vrátili zpátky do tišnovské školy, dostali jsme výborný oběd a potom žáci parlamentu Tišnova a Šanova šli hodnotit výzdobu jejich tříd. Následně  jsme se všichni opět sešli a plánovali společně další akce propojené s naší a tišnovskou školou. Na závěr jsme se rozloučili a poděkovali, ale bohužel už na nás čekal autobus, tak jsme šli, nastoupili jsme a zamávali. Bylo to fakt super. Více fotografií ze setkání najdete zde.

Viktor Vašut a Barbora Maisová – zástupci parlamentu