Vědomostní soutěž IT-SLOT a postup Ondřeje Pražáka do finále

Dne 20. listopadu proběhlo na naší škole nominační kolo vědomostní soutěže v oblasti informačních technologií IT-SLOT. Zúčastnili se ho u nás žáci 8. a 9. ročníku. Přestože se tohoto kola zúčastnilo celkem 4819 soutěžících ze 192 škol z celé České republiky a do finálového kola v Praze postupuje vždy jen prvním 50 nejlepších, zaznamenali jsme velký úspěch i na naší škole: Ondra Pražák z VIII. třídy se probojoval do finále z 39. místa a zde pak obsadil skvělé 25. místo! Patří mu velká gratulace!!

 

Postup Ondry Pražáka do finálového kola soutěže IT-slot

Ve dnech 20. a 21. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili nominačního kola vědomostní soutěže v oblasti ICT s názvem IT-slot. Soutěž je podpořena velmi zajímavými cenami pro výherce, které věnovala společnost DELL.

Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Do finálového kola soutěže se z celkového počtu 4819 soutěžících ze 192 škol z celé České republiky probojoval i náš žák osmého ročníku Ondřej Pražák, který skončil na 39. místě a dne 12. prosince se v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze zúčastní finálového kola.

Odznak všestrannosti olympijských vítězů 2018

V letošním roce se sportovně nadaní žáci zúčastnili okresního kola atletického víceboje – OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů) ve Znojmě. Z druhého místa se dostali do krajského kola, ve kterém si Karolína Šišláková, Petr Kubiš a Adam Petrů zajistili postup do republikového finále, které se konalo v Brně. V silné konkurenci se Karolína umístila na 16. místě, Petr na 44. místě (ze 117 účastníků) a Adam na 107. místě.

Lenka Spišiaková

Vánoční Drážďany

Na konci letošního roku (v pátek 14. 12.) pořádá naše škola opět poznávací výlet, tentokrát do německých Drážďan. Čeká nás procházka saskou metropolí od Brühlské terasy s krásným výhledem na Labe, prohlídka zámku Residenzschloss se známou 101 metrů dlouhou freskou zobrazující průvod saských kurfiřtů a králů, návštěva Frauenkirche a katedrály Hofkirche a pak dále cesta na náměstí Theaterplatz se Samperovou operou ke galerii Zwinger. V plánu je také návštěva Muzea hygieny a na závěr pochopitelně prohlídka úžasných vánočních trhů Striezelmarkt, jejichž historie sahá až do roku 1434 a jejichž centrem je náměstí Altmarkt.

Cena zájezdu je 890 Kč a zahrnuje dopravu zahraničním autobusem, kompletní cestovní pojištění (léčebné výlohy, odpovědnost za škodu, úraz, zavazadla), průvodce po celou dobu pobytu a informační materiály. Podle posledních informací z cestovní kanceláře by měly být vstupy do Zwingeru, Residenčního zámku a dokonce i do Muzea hygieny pro naše žáky zdarma! Odjezd je plánován na velmi brzkou ranní dobu, příjezd ve večerních hodinách opět ke škole.

Služby portálu Proškoly.cz pro naše žáky i rodiče

V letošním školním roce mohou naši žáci, ale i jejich zákonní zástupci, využít služeb webového portálu Proškoly.cz. Portál nabízí ucelenou řadu výukových testů, sociometrických dotazníků, pracovních listů, kvízů a formulářů. Veškeré materiály jsou dostupné z každého počítače, tabletu nebo chytrého telefonu připojeného k internetu. Obsah materiálů je stále aktualizován a rozšiřován o nové oblasti.

K přihlášení do portálu použijte údaje (login a heslo), které obdrželi žáci od svých třídních učitelů. V případě problémů s přihlášením (např. při ztrátě přihlašovacích údajů) mě kontaktujte na emailu: jowolf.sanov@iskola.cz

Více informací ke službám portálu naleznete zde: https://www.proskoly.cz/o-produktu.

Týden zdraví na I. stupni

V úterý 16. 10. byl Světový den výživy, a proto jsme se rozhodli nejen v tento den, ale i celý týden věnovat našemu zdraví. Ráno jsme začínali vyučování společnou rozcvičkou, někteří jógou, v hodinách přírodovědy jsme probírali potravinovou pyramidu a složení potravin v ní obsažených, důležitost pohybu pro lidské zdraví, vliv škodlivých látek (alkoholu a kouření), denní režim, pitný režim. Společně jsme si také ukuchtili v hodinách Pv a Vv různé dobrůtky, např. celozrnné kuličky, ovocný salát a tvarohovou pomazánku. Nezapomněli jsme se také podívat na složení našich svačinek a zjistili jsme, že některým z nás v nich chybí kousek ovoce a zeleniny, budeme se tedy snažit zlepšovat kvalitu svačinek, aby nám nescházely potřebné vitamíny a minerály. Celý týden to bylo moc fajn, určitě si během vyučování častěji zacvičíme a zkontrolujeme si navzájem svačinky.

Mgr. Edita Wolfová

Zde najdete několik fotografií z akce.