Barevný týden na naší škole

Minulý týden (11.- 15. března) se u nás uskutečnila akce s názvem Barevný týden. Tato akce měla ukázat, jak se děti dokáží zapojit do různých aktivit – každý den byla určená barva, kterou si měly děti obléct, v pondělí to byla červená, v úterý modrá, ve středa zelená, ve čtvrtek bílá a v pátek černá. Dětem se akce velmi líbila, většina školy se zapojila. Od pondělí do pátku jsme počítali v každé třídě, kolik dětí má danou barvu na sobě. Po týdnu zdravého soupeření mezi dětmi, kdy jsme je každý den poctivě fotili, se na prvním místě objevila první a třetí třída, na druhém místě druhá a čtvrtá třída a na třetí místo se nečekaně dostala osmá třída. Fotky z celé akce naleznete zde.

Natálie Šimšová, 9. ročník

Čtvrteční zkrácené vyučování a informace o vydávání vysvědčení

Ve čtvrtek 31. ledna bude vyučování z důvodu ukončení I. pololetí zkráceno. V třídnických hodinách budou vydávány výpisy z vysvědčení za I. pololetí a to dle následujícího harmonogramu: 4. hodina – 1. a 2. ročník, 5. hodina – 3., 4. a 5. ročník, 6. hodina – druhý stupeň. Odpadá odpolední vyučování 9. ročníku. Na pátek 1. února připadají jednodenní pololetní prázdniny.

Vědomostní soutěž IT-SLOT a postup Ondřeje Pražáka do finále

Dne 20. listopadu proběhlo na naší škole nominační kolo vědomostní soutěže v oblasti informačních technologií IT-SLOT. Zúčastnili se ho u nás žáci 8. a 9. ročníku. Přestože se tohoto kola zúčastnilo celkem 4819 soutěžících ze 192 škol z celé České republiky a do finálového kola v Praze postupuje vždy jen prvním 50 nejlepších, zaznamenali jsme velký úspěch i na naší škole: Ondra Pražák z VIII. třídy se probojoval do finále z 39. místa a zde pak obsadil skvělé 25. místo! Patří mu velká gratulace!!

 

Postup Ondry Pražáka do finálového kola soutěže IT-slot

Ve dnech 20. a 21. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili nominačního kola vědomostní soutěže v oblasti ICT s názvem IT-slot. Soutěž je podpořena velmi zajímavými cenami pro výherce, které věnovala společnost DELL.

Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Do finálového kola soutěže se z celkového počtu 4819 soutěžících ze 192 škol z celé České republiky probojoval i náš žák osmého ročníku Ondřej Pražák, který skončil na 39. místě a dne 12. prosince se v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze zúčastní finálového kola.