Mladí stavitelé

V rámci vyučovacího předmětu Matematika v 7. ročníku pracovali žáci ve dvojicích se stavebnicí Kugeli, pomocí které se vžili na pár chvil do role stavitelů a architektů a sestavovali model rodinného domu, jehož plán měli k dispozici. Žáci pracovali ve dvojicích a každá dvojice řešila úkol svým originálním způsobem. Vznikaly tak zajímavé modely, které následně žáci využili při výpočtech plochy jednotlivých pokojů či celého rodinného domu. Cílem aktivity bylo rozvíjet představivost žáků pomocí reálných modelů objektů (čtverec, obdélník, lichoběžník, kosočtverec apod.) a porozumět vztahům mezi rozměry jednotlivých geometrických obrazců a jejich obvody či obsahy. Žáci se také seznámili s pojmem „měřítko plánu“ a počítali skutečné rozměry domu zakresleného na plánu. Více fotografií si prohlédněte zde.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..