Úniková hra Fakescape na naší škole

Dne 1. 4. 2019 se na naší škole uskutečnila akce s názvem Fakescape, která měla za úkol nás seznámit s tzv. hoaxy a fakenews. A pojala to velice zábavnou cestou, pomocí hry, ve které jsme byli v pozici novinářů v období prezidentských voleb v roce 2027 a měli jsme odhalit kandidáta, ze kterého se postupem času stával podvodník a po celou dobu hry nalhával nesprávné informace o jeho budoucí vládě. K cíli jsme postupovali různými kódy, šiframi a také mapou. Nakonec jsme padoucha téměř ve všech skupinkách odhalili a podařilo se nám rozluštit všechny klíče řešení. Hru jsme si náramně užili a zjistili jsme, čemu na internetu můžeme věřit a co všechno si máme ověřit předtím, než tomu budeme věnovat pozornost.

Kristýna Blechová, 9. ročník

Dne 1. 4. 2019 na naší školu přijela skupina studentů z Masarykovy univerzity, kteří nám přijeli předvést únikovou hru s názvem Fakescape, kde žáci devátého a osmého ročníku plnili úkoly v rolích novinářů. Ze začátku se žáci rozdělili do čtyř skupin, kde následně dostali obálku s úkolem. Jakmile splnili první úkol, přestoupili na další, pak dále na třetí a nakonec na čtvrtý konečný, ve kterém měli odhalit a zadržet podvodníka. Pro některé byla hra velmi lehká a pro některé naopak velmi složitá – třeba mně osobně přišla lehčí, protože jsme to s mým týmem zvládli velmi rychle. Hra zabavila všechny. Řešení záhad se nám velmi líbilo.

Natálie Šimšová, 9. ročník

Zde si prohlédněte několik fotografií z únikové hry.

  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..