Zahájení školního roku 2019/2020 v mateřské škole

pondělí 2. 9. 2019 od 6:15 do 16:00 začíná provoz MŠ. Vážení rodiče, nahlásit si dítě ke stravování a vyzvednout si přihlášku ke stravování je možno v kanceláři vedoucí stravování paní Kašparové v ZŠ od úterý do čtvrtku v době od 7:00 do 12:00 nebo v MŠ ve čtvrtek a pátek od 9:00 do 13:00.

CO SI VZÍT S SEBOU DO MATEŘSKÉ ŠKOLY vše podepsané fixou:

  • přezůvky s pevnou patou – ne pantofle;
  • pohodlné a adekvátní oblečení do třídy;
  • oblečení a obuv na pobyt venku, pláštěnku, gumáky;
  • dle potřeby – zástěra, staré tričko na malování, lepení apod.;
  • plastový hrníček s ouškem na pitný režim;
  • pyžamo.

Výsledky soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže

Žáci 2. stupně se zapojili do soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou vyhlásilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. V letošním ročníku byla výtvarná soutěž rozšířena i o část literární a zpracovanou s pomocí digitálních technologií, a tak se někteří žáci vrhli do slohových prací či do vytváření počítačových prezentací, tentokrát na téma „V domě hoří! A co teď?“. Připomněli si tak nejen příznaky požáru v domě, co je potřebné při požáru udělat nejdříve a co následně, ale také význam pořádku a přehlednosti na únikových schodištích či ve sklepech. Žákyně 9. ročníku Petra Roskovanyi obsadila v této soutěži 1. místo v kategorii „Digitální technologie“. Gratulujeme!

Rozloučení s předškoláky v mateřské škole

V horký letní předprázdninový den proběhl v naší mateřské školce rozloučení s předškoláky. Letos naši mateřskou školu opouští 15 dětí, které od září zasednou do školních lavic. Děti se rozloučily pásmem básniček a písníček, které obohatily i o taneční číslo, do kterého se zapojili i přihlížející rodiče. Po vystoupení byly dětem předány šerpy a dárkové balíčky a paní učitelky z mateřské školky se s každým předškoláčkem zvlášť rozloučily. V samém závěru děti oslovila i paní učitelka Fodorová ze základní školy, která bude od září jejich novou třídní učitelkou. Pochválila je za předvedený výkon a vyjádřila obdiv, s jakou vervou a nadšením se vložily do přípravy vystoupení. Povzbudila je také do další spolupráce, která je čeká od září při výuce v základní škole.

Na video z vystoupení předškoláků a další fotografie se podívejte zde.

Plavba po Dyji

V minulém týdnu se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili jednodenního vodáckého kurzu, kde se naučili, jak lodě ovládat, jak se na řece chovat a zdokonalili svůj fyzický fond. I přes nepříznivé předpovědi bylo na plavbu po Dyji ideální počasí. Děti se mohly vykoupat (nejen díky nehodě – náhodě? 🙂 ), užily si spoustu legrace, během plavby poznávaly i přírodu. Trasa vedla od znojemské přehrady a končila buď v Tasovicích, nebo v Krhovicích. Sjížděli jsme 3 (4) jezy, na kterých se někteří „cvakli“, někdy jsme museli lodě přenést a někdy po jezu spustit. Nejvíce legrace jsme si užili při mnohých příležitostech, třeba když Dominik Pagač vyskočil z lodě, aby zachránil kus molitanu z lodi, nebo když Míša Břinková ujela s lodí Nikole Fialové a ta se ji pak snažila doplavat. Také když kluci z devítky naházeli u tasovického jezu všechny deváťačky a Vojtu Petrů do vody, když Pepa Wolf skákal do lodě Nely Ležákové a Nikoly Kožnarové, čímž je převrhl a loď málem utopil…když se Monika Tóthová se Zuzkou Kostkovou obrátily na Louckém jezu, Míše Masjakové a Ladě Svobodové v proudu vody po převržení do řeky málem uplavala loď, Michal Judex se musel s instruktorem vracet proti proudu řeky zpět pro vestu, a další a další zážitky. Bohužel jsme během plaveb přišli o pár více či méně cenných věcí – jeden utopený mobil, jedna uplavaná mikina, pár zapomenutých ponožek…Na občerstvovací stanici si děti zaskákaly na trampolíně, u tasovického jezu se vykoupaly a po cestě někteří zvládli i hrát míčkové hry. Výborně fungovala vzájemná podpora a spolupráce (nejen hlasitý smích, když se někdo „cvakl“), starší pomáhali mladším (deváťáci šesťákům), kluci holkám – hlavně při obracení, vytahování a přitahování lodí a přenášení barelů, chytání pádel, vylévání vody z lodí, probíhala dělba svačin, dokonce i mně a paní učitelce Kubovčíkové pomohli ochotně převrátit loď a vylít vodu, hned poté, co se dosmáli :-D. Plavby jsme si, troufnu si tvrdit, téměř všichni užili a v případě zájmu uskutečníme i příští rok.

Prohlédněte si fotografie z vodáckého kurzu ze všech tří dnů, kdy akce probíhala, kliknutím na následující odkazy:

6. a 9. ročník

8. ročník

7. ročník

Mgr. Martina Blažková

Návštěva členů parlamentu ze ZŠ Tišnov

Dne 20. 6. zavítali do naší školy členové školního parlamentu ze základní školy v Tišnově. Na začátku našeho setkání jsme všechny zástupce i jejich pedagogický doprovod přivítali a představili jsme jim program, který jsme pro ně přichystali. Poté jsme představili naší školu a činnost našeho školního parlamentu. Program dále pokračoval prohlídkou školy, kde jsme se s jednotlivými členy naší nové spřátelené školy ještě více sblížili. Jako malé překvapení si šanovský školní parlament připravil pro své hosty i zkoušku střelby z luku, kterou nás provedla reprezentantka České republiky v lukostřelbě Zuzana Škarková. Po společném obědě, který pro nás připravily kuchařky v naší školní jídelně, jsme se opět vrátili do konferenční místnosti, kde jsme shrnuli celou společnou akci. Vyjádřili jsme si navzájem pocity a zkušenosti, které jsme během celého dne nasbírali a rozloučili jsme se v přátelském duchu. Pevně věříme, že slibně zahájená spolupráce mezi školami bude úspěšně pokračovat i v následujícím školním roce. Další fotografie z velmi vydařeného dopoledne si prohlédněte kliknutím na tento odkaz.

Natálie Šimšová, Josef Wolf

Výlet páťáků do Mikulova

Žáci z páté třídy vydali na výlet do Mikulova. Výlet byl neobvyklý tím, že si ho žáci naplánovali sami. Zjistili, jakým způsobem se do Mikulova mohou dopravit, jaké zajímavosti mohou navštívit, kde je možné se najíst. Na základě na internetu zjištěných informací vytvořili trasu a časový harmonogram výletu. Dobrým pomocníkem byl plánovač trasy v mobilním telefonu.

Velmi důležitým bodem přípravy bylo zpracovat rozpočet. Bylo nutné dobře promyslet všechny nutné výdaje od cestovného, přes vstupné až po náklady na jídlo. Nezapomněli ani na zmrzlinu.

Turistiky v Mikulově si náramně užili. Vystoupali na Svatý kopeček, prošli historickým náměstím i zámeckým parkem, viděli obří sud a slyšeli hodně zajímavého o hrobce Dietrichsteinů. V závěru výletu si zašli do restaurace na pizzu. Z celé výpravy pořídili množství hezkých fotografií i videa, které si prohlédněte zde.

Co bylo na tomto výletě jinak? Žáci si hospodařili se svými penězi sami.

Poděkování a obdiv patří všem dospělým pokladním, kteří nás nenutili platit hromadně a trpělivě při placení odbavili každého žáka zvlášť. Možná je i trochu bavilo pozorovat, jak děti nemotorně počítají peníze a jak objevují, že malou sumu můžeš zaplatit větší bankovkou, na kterou je ti vráceno, a že při takovéto směně je nutné p o č í t a t.

Continue reading „Výlet páťáků do Mikulova“

Krajské kolo OVOV v Brně

V pondělí 27. 5. 2019 se na atletickém stadionu VUT v Brně konalo krajské kolo atletické soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Tato soutěž se od ostatních odlišuje především v tom, že žáci nesoutěží pouze v jedné atletické disciplíně, ale porovnávají své síly hned v deseti různých disciplínách od sprintu, skoku do dálky a hodu medicinbalem až po skákání přes švihadlo, trojskok či lehy-sedy. Při soutěži se tedy skutečně ověřuje všestrannost žáka a nestačí být tedy „dobrý“ jen v některé disciplíně. I přesto se několik žáků naší školy probojovalo až do krajského kola, kde poměřili své síly s více než šestnácti dalšími školami, které utvořily dohromady téměř 200 družstev. Na vynikajícím prvním místě ve své kategorii se umístila Karolína Šišláková. I další reprezentantky školy předvedly skvělé výkony – Vanessa Ondrůšková se umístila na 6. místě, Linda Lösslová na 7. místě a Eliška Bártíková na 6. místě.

Několik dalších fotografií si prohlédněte zde.

Výtvarná a literární soutěž „Moje nejoblíbenější knížka“

V dubnu jsme se zapojili se do Výtvarné a literární soutěže „Moje nejoblíbenější knížka“. Tato soutěž byla určena všem dětem a žákům z mateřských a základních škol našeho regionu, které jsou zapojeny do projektu MAP v ORP Znojmo II.

Michaela Mulidraňová, VIII. třída

V této soutěži získaly ocenění i naše žákyně.

Michaela Mulidraňová, 8. třída – 2. místo v kategorii 7. – 9. třída

Adriana Melušová, 5. třída – Čestné uznání v kategorii 4. – 6. třída

Aneta Judexová, 8. třída – Čestné uznání v kategorii 7. – 9. třída