Nabídka pracovního místa na pozici učitelky / učitele 1. stupně základní školy

Ředitelství Základní školy a Mateřské školy, Šanov, okres Znojmo, příspěvková organizace nabízí pracovní místo na pozici učitelky / učitele 1. stupně základní školy na plný pracovní úvazek s předpokládaným nástupem od 1. 9. 2026, případně dle dohody.

Požadavky

  • odborná kvalifikace pro výkon činnosti učitele 1. stupně základní školy,
  • pedagogické, komunikační a organizační schopnosti,
  • odpovědný a profesionální přístup k výkonu pedagogické činnosti,
  • schopnost spolupráce v rámci pedagogického sboru,
  • bezúhonnost a spolehlivost.

Zájemci mohou zasílat svůj životopis na e-mailovou adresu skola@zssanov.cz.

Pro bližší informace je možné kontaktovat školu na telefonním čísle: 515 229 410.

Třídenní dobrodružství 8. ročníku v Kostelci nad Orlicí – aneb Když prší jako v tropickém pralese

Letošní výlet 8. ročníku směřoval do malebného Kostelce nad Orlicí. Vlakem jsme vyrazili do Třebechovic pod Orebem, kde jsme zamířili do Třebechovického muzea betlémů. Naši pozornost si získal především mechanický Proboštův betlém, který vznikal přes 40 let a jehož unikátní mechanismus pohání více než 2000 vyřezávaných částí a figurek. Svou nevyčíslitelnou hodnotou dnes zcela zaslouženě patří mezi kulturní památky a skvosty České Republiky, které obdivují turisté z celého světa.

Z muzea jsme se vydali do Podorlického skanzenu v Krňovicích, kde jsme načerpali trochu historie a klidu, než nás večer vlak zavezl do Kostelce. Nutno dodat, že nás po celou dobu doprovázely vydatné deště, jako bychom cestovali nějakou monzunovou oblastí. Místní byli za vydatné srážky velmi vděční. Pochopitelně. Řeky s nedostatkem vody mezi vodáky příliš oblíbené nejsou. Řídili jsme se tedy heslem našeho vodáckého průvodce: “Zážitky nemusí být vždy pozitivní, ale musí být intenzivní.“

Ubytovali jsme se v chatkách autokempu Orlice, které se díky počasí brzy proměnily spíš v malé vlhké oázy. Ale co by to bylo za výlet bez pořádného dobrodružství?

Druhý den jsme usedli do raftů a sjížděli Orlici z Týniště nad Orlicí do Krňovic. Déšť opět nebral konce. Zažili jsme na vlastní kůži (a možná i hlouběji, protože jsme byli promrzlí až na kost), že v Orlických horách pršet opravdu umí. Suché oblečení bylo vzácnější než sůl, ale nikomu to nevadilo, protože voda, chlad a trochu nepohodlí k vodáctví přeci patří. Náladu jsme si naopak zvedali zpíváním, padáním do vody (ať už chtěným či nechtěným) nebo malými nevinnými bitvami mezi plavidly.

Ve čtvrtek jsme se s dvěma hodinami zpoždění vrátili domů, ale nic to neubralo na tom, že jsme si to užili. Třídenní déšť nás zmáčkl, ale ducha týmu nezdolal – a kdo přežije monzun, přežije všechno!

Kdo ví, třeba příští rok opět, ale s lepší předpovědí počasí. Další fotografie a videa z tohoto promočeného výletu si prohlédněte zde.

Výlet 1. – 3. ročníku do ZOO Hodonín

Při vstupu do ZOO nás přivítal svým pískotem papoušek nádherný, také si nás přilétl zblízka prohlédnout. Ve volném výběhu pobíhalo přes deset surikat, některé hlídaly na kamenech svoji smečku, jiné si hrály, tulily se k sobě, motaly se dokola, srandovně pobíhaly, hrabaly nory a zvědavě na nás hleděly jako na mimozemšťany. Jiné hezky pózovaly a nechaly se fotit. Při výkladu paní průvodkyně se z dálky ozval osel, který hýkal na celé ZOO, což nás všechny rozesmálo. Překvapilo nás, jak velký pták je jeřáb. Pozorovali jsme dva, kteří se střídali při sezení na vejcích. Měli tam krásného tukana, u něhož jsme obdivovali jeho mohutný zobák. Všimli jsme si malinké bílé sovičky, která se choulila v rohu voliéry. Ve větvích poskakovaly dovádivé veverky. Měli jsme možnost krmit ovečky a kozy. Dostaly od nás granule lisovaného sena, které nám dala paní průvodkyně. Berani se naháněli, strkali do sebe a trkali se rohama. Ve výběhu lvů ležely obrovské ohlodané dobytčí kosti, protože zrovna tento den lvi byli krmeni. Dozvěděli jsme se, že krmení probíhá jednou týdně. Viděli jsme dva spící rysy, vypadali spokojeně. Pozorovali jsme kapra, který se snažil dostat ze svého rybníčku do vedlejšího potůčku. Mohli jsme vidět spoustu barevného ptactva. Jeden šimpanz se třikrát přehoupl z větve na větev a hned byl na opačné straně klece, která byla ale obrovská. Byl to hotový akrobat! Jiné dvě opičky se opodál praly o kuličky hroznu, které jim zrovna dával pan chovatel. Dokonce jsme viděli, jak se připravuje krmení pro opice. Obdivovali jsme manželský pár velbloudů a dozvěděli jsme se, že ve svých hrbech nemají vodu, ale tuk. Dlouhé řasy chrání jejich oči před pískem a navíc dokážou uzavřít nozdry při písečné bouři. Měli jsme štěstí, protože jsme viděli řadu mláďat – třítýdenní zebru, klokánka v matčině vaku, opičky, kůzlátka, jehňátka, hříbátko, dvě lvíčata a želvičky. Líbili se nám růžoví plameňáci, kterých tam bylo nespočet. Někteří odpočívali na jedné noze s hlavou zabořenou v peří.

Na plné pecky jsme si užili nakupování, utráceli jsme ostošest, naplnili jsme si bříška dobrůtkami a následně jsme se vydali na dlouhou klikatou cestu autobusem domů.

Více fotografií z našeho výletu si prohlédněte zde.

                                                                                Kolektiv žáků 2. ročníku s dopomocí paní učitelky Ingerlové

Žáci 7. a 8. ročníku v Anglii 

Žáci 7. a 8. ročníku v Anglii 

Ve dnech 23. – 28. května se žáci 7. a 8. ročníku vydali na nezapomenutelný poznávací zájezd do Anglie. Dobrodružství začalo už samotnou cestou, která vedla autobusem přes Německo, Belgii a Francii. Byla sice náročná, ale o to více jsme si vážili každého zážitku, který nás čekal. Velkým zpestřením byl přejezd Eurotunelem, a to jak při cestě tam, tak i zpět.

V Anglie byli žáci ubytováni v hostitelských rodinách, kde měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si své jazykové dovednosti v praxi a poznat každodenní život místních obyvatel.

Hlavním bodem programu byla návštěva Londýna. Během prohlídky jsme viděli řadu světoznámých památek – navštívili jsme Greenwich, obdivovali jsme London Eye, Parlament, Big Ben i Westminster. Nechyběla ani zastávka u Buckinghamského paláce, kde jsme měli možnost sledovat výměnu stráží. Na Trafalgarském náměstí jsme nasáli atmosféru rušného velkoměsta a v Přírodovědném muzeu jsme obdivovali zajímavé expozice.

Velkým zážitkem byl také Tower of London a procházka po Tower Bridge, odkud se nám naskytl krásný výhled na řeku Temži i na křižník HMS Belfast. Viděli jsme také slavné divadlo Shakespeare’s Globe, přešli jsme Millennium Bridge a navštívili katedrálu sv. Pavla. Zajímavou zkušeností byla jízda londýnským metrem, orientace podle semaforů a pozorování multikulturního prostředí města.

Další den jsme se vydali do přímořského města Brighton. Prošli jsme se úzkými uličkami The Lanes, obdivovali jsme exotický Royal Pavilion a navštívili jsme Palace Pier. Nechyběla ani vyhlídková věž Brighton i360, která nám nabídla úchvatný pohled na moře a okolí.

Zavítali jsme také do města Arundel, kde jsme si prohlédli impozantní zámek se rozsáhlými zahradami  a prošli malebné uličky. Následovala procházka po křídových útesech Seven Sisters, která patřila k nejkrásnějším přírodním zážitkům celého pobytu. V Hastings jsme prozkoumali síť pašeráckých jeskyní a navštívili akvárium Sea Life. Odvážlivci si dokonce smočili nohy v moři s typickou oblázkovou pláží.

Je až neuvěřitelné, kolik jsme toho během pouhých čtyř dnů (plus dva dny na cestě) stihli. I když jsme se vraceli unavení, přivezli jsme si spoustu nezapomenutelných zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Samozřejmě nechybělo ani nakupování suvenýrů – velkým favoritem se stala pomerančová marmeláda s medvídkem Paddingtonem, která nemá chybu!

Zájezd do Anglie byl pro všechny účastníky nejen poznáním nových míst, ale také cennou zkušeností, která obohatila naše jazykové i kulturní obzory. Celou galerii fotek z výletu si prohlédněte zde.

Mgr. Jana Ingerlová

Návštěva Úřadu práce ve Znojmě

V rámci kariérového poradenství se žáci 8. ročníku naší školy zúčastnili exkurze na Úřadu práce ve Znojmě. Tato návštěva byla zaměřena na seznámení žáků s možnostmi dalšího studia i budoucího uplatnění na trhu práce.

Během programu absolvovali žáci zajímavou besedu a odbornou přednášku, jejichž cílem je pomoci mladým lidem lépe se orientovat při rozhodování o jejich další vzdělávací a profesní dráze. Pracovníci úřadu práce žákům přiblížili, jaké možnosti mají po ukončení základní školy, jak si vybrat vhodné povolání a jaké jsou aktuální požadavky trhu práce.

Velkým přínosem byla také informace o testech profesních zájmů, které mohou žáci absolvovat zdarma. Tyto testy jim pomohou zjistit jejich silné stránky a doporučí vhodné studijní či pracovní směry, které odpovídají jejich schopnostem a zájmům.

Návštěva Úřadu práce ve Znojmě byla pro žáky velmi přínosná a inspirativní. Pomohla jim lépe si uvědomit důležitost správného výběru dalšího studia a poskytla jim cenné informace, které využijí při svém budoucím rozhodování.

Děkujeme pracovníkům Úřadu práce za vstřícnost a zajímavý program.

Srdcem dětem


Uveřejňujeme několik obrázků z mateřských a základních škol z různých koutů naší země, které se s námi spojily a společně se podílejí na krásné a smysluplné aktivitě s názvem Srdcem dětem. Pomáhají tak dětem, které nemají stejné možnosti jako jejich vrstevníci.

Každý obrázek v sobě nese kousek srdce, radosti i naděje. Ukazuje, že i malé ruce dokážou velké věci a že vzájemná solidarita má skutečný význam.

Bc. Jana Kafková

Kurz přežití pro žáky 7. ročníku

Minulý týden se žáci 7. ročníku vydali na netradiční výuku do přírody – absolvovali totiž Kurz přežití, který proběhl v okolí Hraběcí studánky. Cílem této akce bylo nejen strávit čas mimo školní lavice, ale především osvojit si základní dovednosti potřebné k pobytu v přírodě.

Po příchodu na místo si žáci vyzkoušeli stavbu nouzových přístřešků z dostupných přírodních materiálů. Pracovali ve skupinách, učili se spolupracovat a přemýšlet nad tím, jak si vytvořit bezpečné a funkční zázemí v neznámém prostředí.

Velkou výzvou bylo rozdělávání ohně bez běžně dostupných pomůcek. Žáci se seznámili s různými způsoby, jak oheň založit, a dozvěděli se také zásady bezpečnosti při manipulaci s ohněm v přírodě.

Vyvrcholením celého dopoledne byla příprava společného oběda. Na ohni si žáci uvařili bramborový guláš, který si poté s chutí vychutnali. Pro mnohé to byla první zkušenost s vařením v přírodních podmínkách.

Kurz přežití byl pro všechny zúčastněné nejen zajímavým zpestřením výuky, ale také cennou zkušeností, při které si žáci osvojili praktické dovednosti, posílili vzájemnou spolupráci a ověřili si, že jsou schopní ujít 16 km během jednoho dne.

Divadlo Znojmo

V letošním školním roce zhlédli naši nejmladší žáci 1. – 3. ročníku v rámci divadelního předplatného pět pestrých a tematicky rozmanitých představení. Setkali se s kouzlem černého divadla na Kouzelném paloučku, prožili pohádkový příběh Zlatovlásky i netradičně pojatou klasiku O Šípkové Růžence. Velký ohlas vzbudilo také originální představení Do stopy! inspirované legendární Jizerskou padesátkou a divácky vděčná pohádka Tři veteráni Jana Wericha. Všechna vystoupení zaujala kvalitními hereckými výkony, nápaditou scénografií i aktivním zapojením dětí. Divadelní návštěvy byly pro žáky nejen kulturním zážitkem, ale i inspirativním setkáním s různými podobami divadelního umění.