Projektový den aneb pečeme perníčky pro seniory

5. prosince, den před realizací projektu, se žáci sešli na jednu vyučovací hodinu, aby si připravili těsto na perníky, které se muselo nechat odležet. Děti si ve skupinách podle receptu odvážily suroviny a po dvojicích připravily těsta a společně po práci uklidily.

6. prosince se členové parlamentu se žáky 5. třídy rozdělili do šesti skupin a pod vedením p. uč. Taušové a Wolfové si naplánovali práci. Někteří vykrajovali, jiní odnášeli plechy do školní kuchyně, kde je paní kuchařky upekly. Poté si žáci připravili z bílků a cukru polevu, kterou zdobili upečené perníky. Při této práci jim pomáhala místní občanka paní Dana Vaculová, která má bohaté zkušenosti s pečením a zdobením cukroví, z dob, kdy provozovala cukrárnu v Šanově. Žáci byli velmi šikovní a práce je bavila. V pondělí se krátce ,,parlamenťáci“ sešli, aby pečivo zabalili do celofánových sáčků a připravili ho na den nazvaný „Vločka radosti“, ve kterém navštíví DS v Šanově a rozdají seniorům dárečky a vánoční přání.

Zde několik fotografií z projektového dne.

Mgr. Edita Wolfová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..