Předvánoční Salzburg

Ve čtvrtek 12. prosince žáci druhého stupně naší školy navštívili překrásné rakouské město Salzburg. Ze Šanova jsme sice odjížděli už těsně po 4. hodině ranní, ale to žádnému z účastníků zájezdu jistě příliš nevadilo. Cesta moderním autobusem ubíhala rychle a bez komplikací. Salzburg nám pak nabídl spoustu zážitků (návštěva několikapatrového domu přírody Haus der Natur, náměstí Residentplatz s Dvorskou kašnou a arcibiskupskou rezidencí, dominanta města Dóm zasvěcený sv. Rupertovi s mohutnou kopulí, Mozartovo náměstí s pomníkem W. A. Mozarta, Getreidegasse (Obilní ulice), dům č. p. 9 Mozarts Geburtshaus, Stará radnice) a především pak návštěva kouzelného Ježíškova trhu. Myslím, že všichni jsme si předvánoční atmosféru Mozartova města dokonale užili a budeme ještě dlouho vzpomínat.

Zde si prohlédněte několik fotek z návštěvy Salzburgu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..