Vlastivědně přírodovědný výlet do Znojma

V pátek jsme se třídou vyjeli do Znojma. První zábava byla dlouhá cesta podél řeky Dyje, bylo tam krásně, všude rostlinky atd. S kámoškou jsme fotily na foťák od mobilu. Než jsme se nadáli, byli jsme u Louckého kláštera, kde jsme čekali na vyhlídkový vláček Znojmo. Čekali jsme a čekali, všichni seděli vpředu na lavičkách, jen já, Kačka a Váňa na vedlejší lavičce vzadu. Paní učitelka nám řekla, že za sebou máme jakousi hroznovou kozu, absolutně jsme nevěděly, o co jde. Šly jsme se podívat dozadu za plot a co nevidíme. Vidíme roztomilou hnědou kozu, která se jmenovala Pepička. Za chvilku nás zavolala paní učitelka, že vláček je tady, tak jsme utíkali, abychom ho stihli. Cesta vláčkem byla super, sice sedadla byla kožená, takže nám bylo vedro, a když jsme vystoupili, tak pode mnou bylo mokro. Vystoupili jsme u znojemského pivovaru. Odtud jsme šli přes náměstí a stavili jsme se na zmrzlině. Byla moc, moc dobrá. Paní nám řekla, ať jdeme na terasu té cukrárny. Najednou paní učitelka řekla, že Ruda ztratil peněženku. Bylo to moc smutné. Potom jsme šli cestu do podzemí, tam jsme čekali do dvanácti hodin, než půjdeme. Nejdřív nás průvodkyně upozornila, co se v podzemí nachází a co se bude dít. A šlo se. Cesty byly úzké, široké, nízké, vysoké, mokré (kluzké), křivé. Nakonec jsme šli k labyrintu a co paní průvodkyně neudělala, jak jsme bloudili, tak zhasla. Všichni zaječeli. A ještě jsme šli k prý kouzelné studni. Tam jsme hodily s holkama každá jednu korunu a něco jsme si přály. Odešli jsme jiným východem z podzemí, byla tam kniha tam jsme mohli svými slovy napsat, jestli se nám to líbilo nebo ne. Pak jsme šli na pizzu a rovnou na nádraží. Jak jsme přijeli, tak si mě mamka vyzvedla a jelo se domů. BYLO TO SUPER! Zde několik fotografií z výletu.

Barbora Maisová, 4. ročník

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..