Výlet páťáků do Mikulova

Žáci z páté třídy vydali na výlet do Mikulova. Výlet byl neobvyklý tím, že si ho žáci naplánovali sami. Zjistili, jakým způsobem se do Mikulova mohou dopravit, jaké zajímavosti mohou navštívit, kde je možné se najíst. Na základě na internetu zjištěných informací vytvořili trasu a časový harmonogram výletu. Dobrým pomocníkem byl plánovač trasy v mobilním telefonu.

Velmi důležitým bodem přípravy bylo zpracovat rozpočet. Bylo nutné dobře promyslet všechny nutné výdaje od cestovného, přes vstupné až po náklady na jídlo. Nezapomněli ani na zmrzlinu.

Turistiky v Mikulově si náramně užili. Vystoupali na Svatý kopeček, prošli historickým náměstím i zámeckým parkem, viděli obří sud a slyšeli hodně zajímavého o hrobce Dietrichsteinů. V závěru výletu si zašli do restaurace na pizzu. Z celé výpravy pořídili množství hezkých fotografií i videa, které si prohlédněte zde.

Co bylo na tomto výletě jinak? Žáci si hospodařili se svými penězi sami.

Poděkování a obdiv patří všem dospělým pokladním, kteří nás nenutili platit hromadně a trpělivě při placení odbavili každého žáka zvlášť. Možná je i trochu bavilo pozorovat, jak děti nemotorně počítají peníze a jak objevují, že malou sumu můžeš zaplatit větší bankovkou, na kterou je ti vráceno, a že při takovéto směně je nutné p o č í t a t.

Své zážitky žáci využili při psaní přírodní lyriky. Vznikly krásné básně, z nichž některé uvádíme.

Výlet

autor: Milan Kožnar

Na Svatém kopečku je krásně,

zámecká zahrada má kouzlo, na Svatém kopečku je krásně.

Fontány nás ohromují svou architekturou,

staré vinařské stroje jsou úžasné, fontány nás ohromují svou architekturou.

Zámecká zahrada má své kouzlo, staré vinařské stroje jsou úžasné…

Miluji tyhle výlety.

Hezké momenty

autor: Samuel Weiser

Právě jdeme na Svatý kopeček,

sedím na kameni, právě jdeme na svatý kopeček.

Koukám na zámek a hrobku,

zvony zvoní na desátou hodinu, koukám na zámek a hrobku.

Sedím na kameni, zvony zvoní na desátou hodinu…

Jsem nadšený.

Mikulovský výlet páťáků

autor: Vojtěch Olejník

Prohlížím si mikulovský zámek,

prohlížím si hrobku, prohlížím si mikulovský zámek.

Pochutnávám si na jídle,

mlsám ledovou tříšť, pochutnávám si na jídle.

Prohlížím si hrobku, mlsám ledovou tříšť…

Jsem spokojený.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..