Den Země ve IV. třídě

Během květnových dnů se žáci 4. ročníku vydali na prozkoumání přírody v okolí Šanova. Na devítikilometrové trase si děti užily nejen spoustu legrace a povídání se spolužáky, ale hlavně pozorovaly okolní faunu a flóru. Nohy nás bolely, ale byli jsme rádi za strávený den na čerstvém vzduchu. Součástí Dne Země byla i beseda se začínajícím včelařem paní asistentkou Monikou Chladovou. Děti se dověděly spoustu zajímavého a důležitého ze života včel.

Mgr. Michaela Dúcká

Nezapomenutelný zážitek

Po roce jsme se vypravili do brněnského divadla Reduta a opět nás nezklamalo! Představení Edison je opravdu výjimečné. Mladí šikovní herci a herečka se s námi na úvod bouřlivě přivítali, a pak nás vtáhli do děje nejen svým hereckým talentem, písničkami a hrou na různé hudební nástroje, ale i prostřednictvím fyzikálních a chemických pokusů. Ti šťastní se jich mohli osobně zúčastnit.

Myslím, že divadlo se líbilo malým i velkým. Zaslechla jsem hodnocení, že to bylo nejlepší divadelní představení, které zatím dotyčný viděl. Už teď se těšíme na další.

Mgr. Renata Frková

Karneval ve škole v Šanově

I letos si děti ze 4. a 5. ročníku připravily dopoledne plné soutěží a her ve sportovní hale v Šanově.  Mladší žáci si v karnevalových kostýmech plnili vědomostní i sportovní úkoly na jednotlivých stanovištích. Nechyběl ani diskotékový rej masek. Spolupráce mladších a starších spolužáků se podařila na jedničku s hvězdičkou.

Mgr. Michaela Dúcká

Vítání jara

Zástupci Školního parlamentu naplánovali vítání jara na naší škole opravdu barevně! Každý den v týdnu byl věnován jiné barvě, abychom společně oslavili příchod jarního období a probouzející se přírodu.

V pondělí nás zahřála červená stejně jako první paprsky jarního slunce. V úterý jsme oslavili přírodu a rostliny, které se začínají zelenat. Ve středu jsme zářili ve žluté jako jarní květiny v rozkvětu. Ve čtvrtek jsme se oblékli do modré barvy, která připomíná jasnou oblohu a ticho jarního rána. A pátek byl dnem bílé – symbolizující čistotu a svěžest nového začátku, které jaro přináší.

Celý týden jsme tak společně prožili v radosti a barevné harmonii, což nám připomnělo krásy jara, které máme před sebou. Jaro je tu a s ním nový život, nová energie a spousta radosti.

Mgr. Jarmila Kulová