Pohádkohraní v 1. a 3. ročníku

Během dvou měsíců se žáci 1. a 3. ročníku zapojili do projektu Pohádkohraní, ve kterém si vyzkoušeli roli herců, režisérů i scénáristů. Společně nacvičili známé pohádky:
Sněhurka a šest trpaslíků, Dědečkova rukavička, O veliké řepě a O neposlušných kůzlátkách. Děti měly při práci velkou volnost – samy si vybíraly způsob zpracování (loutky nebo hrané scénky), vymýšlely texty, rozdělovaly role a pilně nacvičovaly. Vyvrcholením celého projektu bylo vystoupení pro děti z mateřské školy. Malým divákům se pohádky velmi líbily a odměnili své starší kamarády velkým potleskem. Projekt přinesl dětem nejen radost z vystupování, ale také rozvoj spolupráce, kreativity a sebevědomí.

Mgr. Edita Wolfová

Napsat komentář

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.