Cesta třeťáků za uměním

V pátek 13. 10. jsme se vlakem vydali do Znojma. Z nádraží jsme šli pěšky do Domu umění, kde už na nás čekala paní lektorka s programem Zarámováno. Každý obdržel obdélník malířského plátna, na který jsme špachtlí expresivním způsobem malovali abstrakci. Hotová umělecká díla jsme si pověsili na provizorní šňůru na prádlo a pokračovali v programu v 1. patře, kde jsme se ocitli ve skutečné galerii s obrazy a plastikami. Samostatně jsme si prošli galerii a hodnotícím palečkem každý vyjádřil, které dílo se mu líbilo nejvíce. Svůj výběr jsme definovali třemi slovy, které jsme napsali na lísteček. Ten jsme vhodili do plechovky a následně hráli hru Najdi můj obraz podle 3 indicií. Aktivita nás velmi bavila. Nakonec jsme si v pokladně nakoupili suvenýry pro sebe i rodinu. Na náměstí jsme snědli svačinu a vrhli jsme se do obchodního domu Dyje, kde jsme utratili zbytek peněz. Potom už následovala jen cesta domů. Moc jsme si to užili a na památku nám zůstalo malířské plátno, které nám rodiče možná i zarámují. Více fotografií najdete na tomto místě.

Kolektiv žáků 3. ročníku

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..