Aktivity směřující k volbě povolání – návštěva firmy Nevoga a beseda s pracovníkem z ÚP

Vzhledem k tomu, že je výběr střední školy důležitým mezníkem pro všechny závěrečné třídy ZŠ, věnujeme volbě povolání dostatek času a prostoru. Je pro nás důležité, aby si žáci naší školy zvolili pro ně tu nejvhodnější SŠ a splnili si tak svůj sen o vysněném povolání. Při této příležitosti se vydali dne 10. května na exkurzi do znojemské firmy Nevoga, která se od roku 1958 zabývá vývojem a výrobou stavebních profilů a distančních prvků. Zde měli žáci možnost prohlédnout si práci ve výrobní firmě konkrétně v praxi zaměstnanců.

Zároveň se 23. května uskutečnila beseda k volbě povolání s pracovníkem z ÚP, kdy si žáci upřesnili konkrétní možnosti a kritéria při výběru střední školy, byli upozornění na to, jakým způsobem pracovat při přijímacích zkouškách a obdrželi dostatek kontaktů na osoby i instituce, které jim s jejich případnou volbou mohou pomoci. Za uskutečněnou besedu i za možnost navštívit výrobu ve firmě Nevoga mnohokrát děkujeme.

Mgr. Jarmila Kulová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..