Osmý ročník v muzeu

Ve středu dne 17. května jsme se vydali na exkurzi do znojemských muzeí. Nejprve jsme navštívili Minoritský klášter, kde jsme se dozvěděli o řemeslech typických pro Znojmo. Některá zůstala do dnešních dní, jiná již dávno zanikla. Zájem o řemeslné výrobky však přetrvává dodnes.

Poté jsme zamířili do Domu umění. Přednáška byla věnována významným osobnostem, jejich osudu i dílu. Prokop Diviš, Jan Ámos Komenský, Edvard Beneš, Jaroslav Seifert, Tomáš G. Masaryk a mnoho dalších osobností bylo oceněno za svou usilovnou práci medailí. I my jsme si jednu mohli vyrobit a komukoliv ji věnovat.

Poznávací výlet byl zakončen dobrým obědem, poté jsme vyrazili domů.

Žákyně VIII. třídy

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..