Exkurze sedmáků do města Znojma

V pondělí 9. května 2022 jsme navštívili město Znojmo. Naši exkurzi jsme započali v městské knihovně, kde nás paní knihovnice provedla různými odděleními a vysvětlila, jak to u nich funguje. Poté jsme se po krátkém občerstvení vydali do znojemského podzemí, kde nás pan průvodce provedl kamennými chodbami a povyprávěl jejich historii. Když jsme po necelé hodině vyšli opět nad zem, prošli jsme se k rotundě sv. Kateřiny na znojemský hrad. Odtud byl nádherný výhled na kostel svatého Mikuláš a na řeku Dyji. Při zpáteční cestě jsme prošli historickým jádrem města kolem radnice, Vlkovy věže a divadla. Zpět do Šanova jsme se vrátili opět vlakem. Přivezli jsme si spoustu nových vědomostí.

Jana Kožnarová, 7. ročník

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..