Divadelní představení Homo zabijens: Konec lovců mamutů

Žáci 4., 5. a 6. ročníku se zúčastnili divadelního představení Konec lovců mamutů v divadle Polárka v Brně a měli tak možnost zhlédnout a prožívat příběh neandrtálských lovců ve formě pantomimy, která se měnila postupně v primitivní dialog pravěkých lovců. Herci žáky vtahovali do děje a dožadovali se interaktivní spolupráce. Počáteční ostych vystřídal údiv. Hudba i kulisy v nás vyvolávaly napětí i obavy z dobrého konce. Strach a nepochopení střídaly pocity úlevy a porozumění. V mnohých z nás ještě cestou domů i druhý den dozrával pohled na toto neobvyklé a dramaticky ztvárněné představení. Výhodou tohoto divadla je i možnost se před představením seznámit s dějem i problematikou příběhu a po něm své dojmy a pocity dále rozvíjet nad zamyšlením či debatou se svými spolužáky. Součástí tohoto zážitku jsou i pracovní listy ke každému představení, které jsou školám k dispozici na webových stránkách tohoto divadla. Už teď se těšíme na další jejich nabídku.

Mgr. Jitka Pražáková

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..