Projekt Abeceda peněz končí

Někteří z Vás čekají na poslední příspěvek o našem projektu Abeceda peněz. Ano, jsme u konce. Už Vás nebudeme déle napínat. Čtvrtá třída si ověřila, že rozpočet celé akce byl vypočítán správně. Prodej školních muffinů skončil ziskem, který si pravděpodobně žáci užijí na školním výletu. Naši školu navštívili zaměstnanci České spořitelny, kteří si pro nás na závěr připravili několik posledních úkolů a rad. Společně jsme si  připomněli, jak se počítá domácí rozpočet, odpovídali na záludné finanční otázky ze života, učili se poznávat ochranné prvky bankovek i cizí měnu a dokonce virtuálně navštívili tuto pobočku. Dopolední akci i celý projekt jsme si užili. Bylo to poučné, zážitkové a zábavné. Každý z nás už teď bude vědět, kolik času, práce a úsilí vynaloží pracující lidé, aby dostali za svoji práci plat. A jak důležité je si promyslet, co si mohu za vydělané peníze pořídit hned a na co si musím umět našetřit. A také se nebudeme vztekat, když nám rodiče nebudou chtít koupit nový mobil, když ten starý ještě funguje. Naše poslední fotografie z projektu jsou tu!

Mgr. Jitka Pražáková

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..