Čokoládová tretra – krajské čtvrtfinále v Brně

V úterý 21. 5. 2019 vítězové školního kola reprezentovali naši školu v krajském čtvrtfinále republikových závodů Čokoládová tretra v Brně. Nejmladší žáci běhali na vzdálenost 100 m, starší minipřípravka 200 m a nejstarší přípravka 300 m, tito následně házeli také ještě dětským oštěpem.

Do čtvrtfinále bylo vybráno celkem 13 dětí z 1., 2., 3. a 5. třídy. Hned po příchodu na stadion se začaly rozcvičovat a připravovat na svůj rozběh. V starších kategoriích běželo v každém rozběhu 12 závodníků, ti se tedy po startu museli seběhnout. V bězích na 100 m běžel každý závodník ve své dráze. V každé kategorii soutěžilo přibližně 120 dětí z jihomoravských základních škol.

Kromě závodů byl pro děti nachystán i doprovodný program – autogramiáda s bývalou atletkou Jarmilou Kratochvílovou a výškařkou Míšou Hrubou, odpočinková zóna a soutěže s Hitrádiem, frisbee, kopaná a další.

Všichni naši žáci si zde zaběhli své osobní rekordy, což bylo cílem těchto závodů. Nejmladší chlapci zaběhli všichni do druhého místa ve svém rozběhu, Jakub Sakač ten svůj s přehledem vyhrál, což mu přineslo celkově 5. místo (za prvním zaostal pouze o 5 desetin, od postupu ho dělily 2 desetiny). Naše „želízko v ohni“ Radek Čermák doplatil na taktizování v závodech, soupeři ho hned po rozběhu odstavili nakonec a Radek se ze všech sil snažil skupinu dohnat, ve finiši mu už ale nezbyly síly zvítězit. Naše další velká naděje Natálka Šišláková doběhla na vynikajícím osmém místě, kdy od postupu ji dělilo 5 desetin vteřiny.

Všichni naši závodníci běželi na hranici svých sil, a dle jejich slov „fakt už to rychlejc nešlo“ :-D. Patří jim za to velká pochvala a přejeme jim, aby za rok na své úspěchy navázali. Záběry a pár videí ze závodů můžete zhlédnout zde.

Umístění a časy závodníků:

Běh 100 m: Hana Chladová 22. místo              19,53

                     Jakub Sakač        5. místo              18,03

                     Petr Škarek        31. místo             19,26

                     Matěj Skybík      53. místo            20,20

Běh 200 m: Natálie Šišláková      8. místo        34,85

                     Mariana Melušová   37. místo     38,00

                     Kamila Sabová           76. místo     40,96

                     Radek Čermák            20. místo    35,19

                     Aleš Šalomon              57. místo    38,40

                     David Eliáš                   77. místo     39,97

Běh 300 m:  Karolína Šišláková      63. místo     58,98

                    Jan Juhás                      69. místo     58,87

Šimon Bártík                83. místo     1:01,02

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..