Návštěva slovanského hradiště v Mikulčicích a Sonnentoru

Zdeněk Kalužík, žák VII. třídy

Dne 16. 5. 2019 jsme se zúčastnili s paní učitelkou Taušovou a Frkovou exkurze do Mikulčic a do Čejkovic. Slovanské hradiště v Mikulčicích bylo významným střediskem Velkomoravské říše. Počasí nám ale moc nepřálo, a tak jsme většinu exkurze strávili vevnitř. Nejprve jsme si zkusili rozluštit písmo – hlaholici, poté jsme si prohlédli pohřebiště a základy kostelů. Mohli jsme si osahat i některé předměty denní potřeby a šperky, které se v hrobech našly. Na závěr exkurze jsme si zkusili psát hlaholicí. To byla legrace. Cestou zpět jsme se zastavili v Čejkovicích v biofirmě Sonnentor, která byla původně založena v Rakousku. Mohli jsme si zde zakoupit čaje, koření nebo sladkosti. Byl to pěkný výlet. Další fotografie z výletu si můžete prohlédnout po kliknutí na tento odkaz.

Zdeněk Kalužík, žák VII. třídy

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..