Rubrika: Důležitá sdělení
AG testování žáků 9. ročníku
Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví se mohou žáci 9. ročníku a uchazeči o víceletá gymnázia účastnit přijímací zkoušky, pokud nemají příznaky onemocnění Covid-19 a před přijímací zkouškou doloží negativní výsledek antigenního testu provedený ve škole v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky.
Žáci, kteří konají přijímací zkoušky v pondělí 3. května nebo v úterý 4. května, se mohou nechat otestovat ve škole v úterý 27. dubna 2021 od 7:30 do 8:00.
Žáci, kteří konají přijímací zkoušky ve středu 5. května nebo ve čtvrtek 6. května, se mohou nechat otestovat ve škole ve čtvrtek 29. dubna 2021 od 7:30 do 8:00.
Ve škole bude žákům vystaveno a předáno potvrzení o negativním/pozitivním výsledku testu. V případě pozitivního výsledku bude nutné se neodkladně objednat na PCR testy.
Žáci mohou tento doklad nahradit potvrzením o prodělaném onemocnění, dokladem o negativním výsledku testu ze zdravotnického zařízení nebo certifikátem o očkování.
ZAHÁJENÍ PREZENČÍ VÝUKY V ZŠ
Dle nařízení vlády ze dne 6. dubna 2021 č.j. MZDR 14592/2021-3/MIN/KAN bude od pondělí 12.04.2021 zahájena výuka žáků podle zvláštních pravidel.
V týdnu od 12.04.2021 (a každý další lichý týden) se zúčastní prezenční výuky ve škole žáci 1., 2. a 4. ročníku. V týdnu od 19.04.2021 (a každý další sudý týden) se zúčastní prezenční výuky ve škole žáci 3. a 5. ročníku.
Žáci 2. stupně budou nadále vzděláváni distančním způsobem.
TESTOVÁNÍ:
Při příchodu do školy se žáci testují pomocí neinvazivních antigenních testů, a to v pondělí a ve čtvrtek.
Bližší informace o testování pro rodiče zde.
Bližší informace o testování pro žáky zde.
Instruktážní video k testování zde.
Pokud se vaše dítě necítí dobře, nebo má dokonce příznaky onemocnění COVID-19, musí zůstat doma. Testování je určeno pouze dětem bez příznaků jakéhokoliv infekčního onemocnění.
DRUŽINA:
Od pondělí 12.04.2021 je v provozu ranní družina (6:30 – 7:30) i odpolední družina (po vyučování do 16:00).
ŠKOLNÍ JÍDELNA:
Žáci, kteří jsou vzdělávání prezenčním způsobem (ve škole), jsou automaticky přihlášeni k odběru obědu. Pokud žák nebude odebírat oběd, odhlásí zákonný zástupce odběr telefonicky ve školní jídelně. Týká se těch žáků, kteří podali přihlášku ke stravování na začátku školního roku.
NÁVRAT DĚTÍ DO MŠ
Dle nařízení vlády ze dne 6. dubna 2021 č.j. MZDR 14592/2021-3/MIN/KAN bude od pondělí 12.04.2021 obnoveno vzdělávání předškolních dětí v mateřské škole (6:15 – 16:00). Bližší informace poskytne vedoucí učitelka pí Hana Janíková – tel. č. 721 988 885.
TESTOVÁNÍ:
Při příchodu do školky se děti testují pomocí neinvazivních antigenních testů za asistence rodičů, a to v pondělí a ve čtvrtek.
Bližší informace o testování pro rodiče zde.
Instruktážní video k testování zde.
Pokud se vaše dítě necítí dobře, nebo má dokonce příznaky onemocnění COVID-19, musí zůstat doma. Testování je určeno pouze dětem bez příznaků jakéhokoliv infekčního onemocnění.
Přerušení provozu školní jídelny
Oznamujeme, že v týdnu od 29. 3. do 4. 4. 2021 školní jídelna nevaří. Provoz bude zahájen znova v úterý 6. 4. 2021.
Děkujeme za pochopení.
Zveřejnění pololetní klasifikace žáků ve Škole Online
V souvislosti s ukončením prvního pololetí školního roku 2020/2021 oznamujeme, že z důvodu osobní nepřítomnosti žáků na prezenční výuce bude pololetní klasifikace žáků zveřejněna a zpřístupněna žákům i zákonným zástupcům od 28. 1. 2021 a to pod záložkou Hodnocení (Hodnocení žáka) v posledním modrém sloupci Uzávěrka (Uz.). Výpisy z vysvědčení pak žáci obdrží ihned poté, co bude obnovena prezenční výuka.





