Jeden svět dětem

Žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili v kině Svět filmového festivalu Jeden svět dětem 2024. Shlédli tři filmy, které byly zaměřeny na lidská práva. Děti z různých koutů naší planety vyprávěly své příběhy, hovořily o životě ve své zemi i o svých starostech, které právě prožívají. Žáci měli možnost na moment nahlédnout do jejich nelehké rodinné reality a proniknout do tajů jejich snů. Vyslechli si příběh o neslyšícím bratrovi, dívce toužící stát se fotbalistkou a dívce oddané tradicím svého kmene. Zjistili, že jedinečnost a odlišnost v žití není hanbou. Pomáhat druhému plnit jeho sny a být hrdý na své kořeny, je naopak znakem vyspělosti jedince i společnosti.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..