Za pohádkou se 3. ročníkem

Na počátku bylo slovo!
Čítanka pro 3. ročník nám nabídla pohádku Dědečkova rukavička – velmi krásný text pro dramatické čtení…Jenže…Moji žáci jsou tak zapálení pro věc, že odněkud přiletěla okamžitě myšlenka: „Proč si pohádku nezahrát?“ A nastala mnohahodinová práce – hlasité čtení s intonací, dramatické čtení, učení textu zpaměti, hraní, režírování, práce s prostorem, výroba loutek, masek, kostýmů a rekvizit, hledání materiálů pro zajištění kulis…Příprava a divadelní nadšení stále sílilo, proto jsme se rozhodli nezůstat jen u třídního provedení, ale naše krátké divadélko mohli zhlédnou všichni žáci 1. stupně, dokonce se na nás přišla podívat i celá mateřská školka.
V odpoledních hodinách dne sv. Valentýna proběhla derniéra pro rodiče, příbuzné a přátele. Do programu jsme zahrnuli i recitaci básní, které si děti připravovaly na školní kolo recitační soutěže. Závěr besídky patřil Alexovi, který zahrál na trumpetu a sklidil zasloužené ovace. Účast byla obrovská, což nás velmi potěšilo. Ve finále děti obdarovaly své rodiče valentýnskými dárečky, které jsme připravovali v hodinách Vv a Pv. Děkuji dětem za jejich elán a odvahu, rodičům za pomoc a Hance za cenné podněty a dokumentaci. A zde k nahlédnutí kompletní fotoalbum.

Mgr. Jana Ingerlová

A reakce dětí?
 Líbilo se mi, že jsem mohl zahrát na trumpetu.
 Byl to nejlepší nápad!
 Pohádka byla super!
 Bavilo mě malovat kulisy.
 Jsem na sebe hrdý, že jsem to zvládl a nevykašlal jsem se na to.
 Bylo fajn, že nás paní učitelka podporovala, že to dáme.
 Tak se mi to líbilo, že bych hrál ještě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..