Zelený ostrov

O síle přírody jsme se přesvědčili na vlastní kůži, když jsme se se čtvrtou třídou vydali na sopečný ostrov Krakatau v Indonésii. V roce 1883 tento vulkán začal soptit a vybuchl, skály létaly až 35 km daleko a exploze byla slyšet až v 3200 km vzdálené Austrálii. Ačkoliv po výbuchu na ostrově nazůstal žádný život, po vychladnutí lávy příroda ukázala svou sílu a doslova z popela se na ostrov začal vracet život. Žáci si vyzkoušeli sopku vyrobit a přitom využili všechny smysly. Poté jsme jednoduchým pokusem zinscenovali „výbuch sopky“ a vydali se se svou expedicí na průzkum ostrova. Zkoumali jsme rostliny, živočichy a okolí a i naše příroda nám ukázala, jak po zimě zase ožila. Přesvědčili jsme se, že příroda k životu člověka nepotřebuje, ale člověk přírodu ano, a zavázali jsme se, že uděláme vše proto, abychom ji neničili.

Prohlédněte si všechny fotografie ve fotogalerii.

Mgr. Jana Souini, Mgr. Kateřina Kubovčíková

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..