Exkurze do NP Podyjí

Ve čtvrtek 20. 4. byla osmá a devátá třída na exkurzi v NP Podyjí. Sešli jsme se s paní průvodkyní Holubovou u Obří hlavy u znojemské přehrady, kde byl velmi velký průtok vody po nedávných deštích. Hned z kraje procházky jsme viděli kozy a perličky. Po mírném výšlapu na Kraví horu následovala aktivita poznávání černého bezu pouze podle čichu. Paní průvodkyně nás provedla okruhem po Kraví hoře, během kterého měla výklad o biodiverzitě, podnebí, nepůvodních druzích rostlin a jejich rozšiřování v místní krajině. Poté jsme šli na rozhlednu vedle vinohradu. Celá procházka skončila opět u Obří hlavy, pak jsme se vydali na nádraží. Exkurze do NP Podyjí se nám velmi líbila. Zde je kompletní fotogalerie.

Žáci 9. ročníku

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..