Online výukový program Síla

V pátek dne 31.03.2023 se žáci 7. ročníku v rámci výuky fyziky zúčastnili online výukového programu s názvem Síla, kterou pořádá zábavní vědecký park VIDA! v Brně. Jelikož je pro nás časově i finančně nevýhodné zúčastnit se tohoto programu přímo v brněnském centrum, využili jsme nabídky online výukového programu, který byl streamovaný na kanálu YouTube. Žáci měli možnost v průběhu programu hlasovat pomocí webového rozhraní Kahoot o tom, jak dopadnou jednotlivé pokusy, které vysvětlovaly tři Newtonovy pohybové zákony v praxi. Celý program je postaven na principu problémové výuky. Žáci objevovali znění pohybových zákonů a pomocí úloh si jejich význam upevňovali. V našem případě sloužil program zejména k upevnění již probraného učiva prostřednictvím zajímavých pokusů. Podle závěrečné reflexe je zřejmé, že žákům se program velmi líbil.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..