Novinka v podpoře vzdělávání v roce 2023

Na jaře roku 2022 naše škola úspěšně požádala o grant v rámci programu Erasmus+, který je financován Evropskou komisí. Základní škola Šanov může vyslat žáky a zaměstnance na výjezdy do zahraničí.

Žáci se budou aktivně zapojovat do výuky na cizojazyčné škole v délce 10 pracovních dní, budou se účastnit exkurzí a aktivit organizovaných našimi pedagogy ve spolupráci s hostující organizací v cizojazyčné zemi. Žáci se seznámí s odlišnou kulturou, evropským dědictvím a budou rozvíjet své občanské kompetence. Celkem se do zahraničí vypraví 15 žáků.

Pedagogové se budou zdokonalovat v cizích jazycích, němčině a angličtině, a stínování v zahraničních školách.

Celý projekt bude uskutečněn během roku 2023 a věřím, že nás čeká spousta nových zkušeností a zážitků.

Bc. Lenka Čermáková, koordinátor projektu