Vzkaz v láhvi

Víte, co je vzkaz v láhvi? Jistě. Už Robinson posílal po moři vzkaz v láhvi, aby přivolal pomoc… Ovšem žáci 4. ročníku v pracovní výchově vyrobili své vlastní vzkazy v láhvi, aby přinesli svým mladším spolužákům zprávu o tom, jak s ohledem na životní prostředí máme správně  zacházet s plastovými obaly, jak a proč je třídit a jak je to s jejich recyklaci.

Nejprve diskutovali o tom, jaké znají obaly na nápoje, zda bychom se v běžném životě úplně obešli bez obalů, zda kupují domů potraviny a nápoje v plastových obalech, kam doma odkládají použité PET láhve či jakou barvu má kontejner na plasty.

Provedli i pokus, kolik PET láhví se vejde do krabice, pokud je sešlápneme a pokud je ponecháme nesešlápnuté.

Následně se žáci svědomitě pustili do tvůrčí práce při tvorbě vlastního vzkazu – komiksu. Komiks následně vložili do přichystaných PET láhví, které také ozdobili dle své fantazie.

Sepsané vzkazy v láhvích poté představili svým spolužákům v 1. – 5. ročníku, kterým vysvětlili, jak plasty a plastové obaly ovlivňují náš život a jak je důležité je správně třídit a vhazovat do žlutých kontejnerů.

Prohlédněte si další fotografie v galerii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..