Výlet do Vídně

V pátek 17. června jsme se vydali do Vídně. Vlak nám jel kolem šesté hodiny ranní a ve Vídni jsme byli před devátou hodinou. Hned po příjezdu jsme se vydali do historického centra Vídně. Nejprve jsme se zastavili na svačinu v parku (Stadtpark), potom jsme si prohlédli palmový skleník s poletujícími motýly (Schmetterlinghaus). Po cestě jsme viděli operu (Staatsoper), dóm sv. Štěpána (Stephansdom), hradní komplex (Hofburg), parlament (Parlament) a radnici (Rathaus). Tramvají jsme se dostali až k barevnému domu a nákupní galerii architekta Hundertwassera. Náš výlet jsme šťastně zakončili v Prátru. Prošli jsme se obrovským parkem, ale nejvíc jsme si to užili na atrakcích. Byly skvělé, ale i drahé. Výlet do Vídně se nám moc líbil, byla to zábava, ale zjistili jsme také hodně informací o Vídni.

Sofie Stratilová a Klára Mulidraňová, 7. ročník

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..