Noc s Andersenem

Žáci třetího ročníku si prožili z pátku 1.4.2022 na sobotu dlouho očekávanou akci Noc s Andersenem, která podporuje čtenářskou gramotnost. Tentokrát ale bylo nutné si s sebou do školy přinést spoustu důležitých věcí, které vůbec neměly se školou nic společného. Žáci si během této noci vyzkoušeli ve dvojicích plnit různé aktivity zaměřené na čtení s porozuměním, odpovídali na otázky ke knize Agnes a zakázaná hora, skládali puzzle, hledali dvojice postav z večerníčků, četli podle pokynů na kartičce a luštili pohádky. Paní kuchařky jim usmažily k večeři výborné palačinky. Další dobroty jim připravily jejich maminky a babičky a za toto pohoštění jim moc děkujeme. Po vydatné večeři jsme si pustili pohádku VALL-I s vesmírnou tématikou a nakonec ve večerních hodinách žáčci zvládli stezku odvahy, při které hledali a malovali známá souhvězdí. Mezi plněním úkolů je osvěžila ochutnávka ovoce. A protože se blížila noční hodina, vlezli jsme si do pelíšků a usnuli. Ráno jsme si všechny aktivity vyhodnotili, rozdali si odměny, snědli bohatou snídani a rozešli se spokojeně do svých domovů. Přikládáme malou fotogalerii z této akce.

Mgr. Jitka Pražáková

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..