Výlet žáků 8. třídy do Znojemského muzea

Ve čtvrtek 17. 2. jsme jeli do Znojemského muzea jako součást výuky přírodopisu, zeměpisu a dějepisu. V muzeu na nás čekaly dva šedesátiminutové programy. Programy byly zaměřené na učivo, které nás do budoucna čeká ve škole a pomohly nám se v těchto tématech více orientovat.
První program byl o pravěké keramice. Dostali jsme pracovní listy a zjišťovali si informace podle časových os a vystavené keramiky. Dozvídali jsme se informace např. o Věstonické Venuši a dalších podobných soškách nalezených u nás nebo o materiálech, ze kterých se tyto sošky dělaly.
Druhý program byl o nerostném bohatství Znojemska. Opět jsme dostali pracovní listy a podle vystavených nerostů jsme museli hledat a poznávat dané nerosty. Poté jsme k nim měli přiřadit i místo nalezení. Součástí byly také kartičky dolů a nalezišť nerostů a měli jsme je správně poskládat.

Oba programy, kterých jsme se zde zúčastnili, byly zajímavé a myslím si, že se líbily i mým ostatním spolužákům ze třídy.

Zde jsou další fotografie z výletu.

Adriana Melušová, 8. ročník

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..