Časosběrný projekt Adventní výzva

Dne 1. prosince 2021 jsem žákům 1. ročníku oznámila, že se mohou zúčastnit dobrovolného časosběrného projektu ADVENTNÍ VÝZVA. Každého dne až do Vánoc děti dostávaly úkol, který měly splnit. Zadání byla bohatá a často vyžadovala i zapojení rodičů. Mezi výzvami byly např. dej do vázy barborku, rozkroj jablíčko, zapal adventní svíčku, jdi s rodiči na vycházku, dej krmení ptáčkům, upeč s rodiči perníčky, vyzdob si okno v pokojíčku, vyrob andělíčka z papíru atd. Rodiče veškerou snahu svých ratolestí navíc poctivě dokumentovali a přes vánoční prázdniny společně s dětmi vytvořili památeční arch / knihu, jako vzpomínku na tento vánoční čas. Rodiče tímto velmi chválím za skvělou spolupráci a ochotu podílet se na bezesporu bohatém zážitku pro své dítě. Moji žáčci své výzvy v průběhu prvního novoročního týdne nosili do školy a ZDE můžete nahlédnout, jaké úžasné práce vznikly. Některé adventní výzvy jsem umístila na nástěnku ve společných prostorách školy, kde vzbuzují obdiv a zvědavost nejen žáků 1. stupně, ale i starších kamarádů.  

Mgr. Jana Ingerlová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..