Den Země v 5. ročníku

Naše příroda potřebuje, abychom o ni pečovali. Je na každém z nás, jakou formu péče si vybereme. Žáci 5. ročníku se 22.4.2021 vydali sbírat odpadky. Ano, pustili jsme se do této méně oblíbené činnosti a zbavili jsme okolí školy a hlavního nádraží všech nečistot, které jsme našli. Počasí nám přálo a výsledek našeho snažení posuďte sami dle fotografií. Naši Zemi můžeme chránit nejen úklidem, ale i svými znalostmi. Ve škole jsme plnili různé aktivity související s přírodou – povídali jsme si o tom, co každý z nás může dobrého pro přírodu udělat, poznávali jsme přírodniny, skládali obrázky zvířat, rostlin, planety, vlasti i našeho kraje. A na závěr nás čekal zapeklitý úkol pro detektivy – vyluštit dopis od paní Země. Budeme rádi, když si její vzkaz přečtete a pomůžete nám naši přírodu udržovat krásnou a zdravou. A zde několik fotografií ze Dne Země.

Mgr. Jitka Pražáková, tř. učitelka

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..