Učíme se a objevujeme svět

Když jsme v přírodovědě probírali sůl kamennou, tak Niky Marková a Ruda Chlad nadšeně vyprávěli o pokusu se solí, který prováděli doma. Všechny to natolik zaujalo, že následnou VV si tito dva žáci připravili pro celou třídu pomůcky a všichni jsme se těšili na pozorování krystalů soli. Ruda dokonce doma předem podle přání spolužáků připravil odlitky sádrových zvířátek, aby se při pokusu daly hned použít. Ve VV se pracovalo ve dvou skupinách. V jedné si děti vyzkoušely práci se sádrou a ve druhé nasycený roztok ze soli. Předem připravený a vyschlý sádrový odlitek hodily do roztoku a asi po deseti dnech na nich vznikly krásné krystalické povrchy. Společně jsme si výměnu rolí moc užili a žáci objevili, že sůl je nejen nad zlato, ale i na skvělé pokusy, viz fotografie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..