Plavba po Dyji

V minulém týdnu se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili jednodenního vodáckého kurzu, kde se naučili, jak lodě ovládat, jak se na řece chovat a zdokonalili svůj fyzický fond. I přes nepříznivé předpovědi bylo na plavbu po Dyji ideální počasí. Děti se mohly vykoupat (nejen díky nehodě – náhodě? 🙂 ), užily si spoustu legrace, během plavby poznávaly i přírodu. Trasa vedla od znojemské přehrady a končila buď v Tasovicích, nebo v Krhovicích. Sjížděli jsme 3 (4) jezy, na kterých se někteří „cvakli“, někdy jsme museli lodě přenést a někdy po jezu spustit. Nejvíce legrace jsme si užili při mnohých příležitostech, třeba když Dominik Pagač vyskočil z lodě, aby zachránil kus molitanu z lodi, nebo když Míša Břinková ujela s lodí Nikole Fialové a ta se ji pak snažila doplavat. Také když kluci z devítky naházeli u tasovického jezu všechny deváťačky a Vojtu Petrů do vody, když Pepa Wolf skákal do lodě Nely Ležákové a Nikoly Kožnarové, čímž je převrhl a loď málem utopil…když se Monika Tóthová se Zuzkou Kostkovou obrátily na Louckém jezu, Míše Masjakové a Ladě Svobodové v proudu vody po převržení do řeky málem uplavala loď, Michal Judex se musel s instruktorem vracet proti proudu řeky zpět pro vestu, a další a další zážitky. Bohužel jsme během plaveb přišli o pár více či méně cenných věcí – jeden utopený mobil, jedna uplavaná mikina, pár zapomenutých ponožek…Na občerstvovací stanici si děti zaskákaly na trampolíně, u tasovického jezu se vykoupaly a po cestě někteří zvládli i hrát míčkové hry. Výborně fungovala vzájemná podpora a spolupráce (nejen hlasitý smích, když se někdo „cvakl“), starší pomáhali mladším (deváťáci šesťákům), kluci holkám – hlavně při obracení, vytahování a přitahování lodí a přenášení barelů, chytání pádel, vylévání vody z lodí, probíhala dělba svačin, dokonce i mně a paní učitelce Kubovčíkové pomohli ochotně převrátit loď a vylít vodu, hned poté, co se dosmáli :-D. Plavby jsme si, troufnu si tvrdit, téměř všichni užili a v případě zájmu uskutečníme i příští rok.

Prohlédněte si fotografie z vodáckého kurzu ze všech tří dnů, kdy akce probíhala, kliknutím na následující odkazy:

6. a 9. ročník

8. ročník

7. ročník

Mgr. Martina Blažková

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..