Školní kolo Matematického klokana

Mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan, jejímž pořadatelem v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci, se naše škola účastní již tradičně každý rok. Letošní jubilejní 25. ročník této soutěže proběhl v pátek dne 22. března. I letos soutěžili naši žáci ve čtyřech kategoriích, a to v kategoriích Cvrček (žáci 2. a 3. ročníku), Klokánek (žáci 4. a 5. ročníku), Benjamín (žáci 6. a 7. ročníku) a Kadet (žáci 8. a 9. ročníku). Školního kola se zúčastnilo celkem 78 žáků naší školy, kteří během 60 minut řešili netradiční úlohy různých obtížností, při kterých museli využívat nejen svých matematických znalostí, ale především logického uvažování. Mezi nejúspěšnější řešitele v letošním ročníku této matematické soutěže patří Samuel Weiser, Rudolf Chlad a Jana Kožnarová. Doufejme, že získané počty bodů budou dostačující pro postup našich žáků do vyššího kola soutěže.

Zde k nahlédnutí několik fotek z Matematického klokana.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..