Postup Ondry Pražáka do finálového kola soutěže IT-slot

Ve dnech 20. a 21. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili nominačního kola vědomostní soutěže v oblasti ICT s názvem IT-slot. Soutěž je podpořena velmi zajímavými cenami pro výherce, které věnovala společnost DELL.

Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Do finálového kola soutěže se z celkového počtu 4819 soutěžících ze 192 škol z celé České republiky probojoval i náš žák osmého ročníku Ondřej Pražák, který skončil na 39. místě a dne 12. prosince se v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze zúčastní finálového kola.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..