Exkurze do jaderné elektrárny v Dukovanech

Ve čtvrtek 24. května jsme společně se spolužáky z osmé třídy uskutečnili exkurzi do jaderné elektrárny v Dukovanech. Před školou jsme se všichni sešli už o půl osmé. Poté co jsme dorazili na místo, čekali jsme půl hodiny, než nás tapustiliZe začátku nám promítli dvě krátká videa. Jedno z nich byl krátký film s názvem Blackout, který se zabýval tím, co by nastalo, kdyby vypadla elektřina. Exkurze trvala asdvě hodiny. Po skončení exkurze jsme jeli zpátky ke škole, vrátili jsme se kolem půl jedné. (žáci 9. třídy)

jak se nám exkurze líbila? 

„Ze začátku se mi exkurze líbila. Zajímavý byl například přístroj, který nám ukázal reakci radonu ve vodě. Dále se to táhlo už jen neustálou teorií, které jsem moc neporozuměl, ale na druhou stranu nebylo odpolední vyučování, takže super!“ (T. Porubský, 9.třída) 

„Nudné utrpení to bylo. Pořád jsme jen stáli a nemohli si nikam sednout.“(P. Prieger, 9. třída) 

„Na začátku exkurze nám pustili zajímavá videa, ale potom to byla jen neustálá teorie a takový objem informací jsem si nedokázal zapamatovat.“ (M. Axenkopf, 9. třída) 

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..