Bezpečně v kyberprostoru

V úterý 17. dubna navštívil naši školu vrchní komisař Oddělení kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, kpt. Mgr. Roman Mráka. Zájemce z řad rodičů našich žáků seznámil s riziky internetu a sociálních sítí i se způsoby, kterými se jedinci dopouštějí počítačové kriminality. Vysvětlil základní pojmy, se kterými se v dnešní moderní době počítačů a internetu mohou setkat nejen žáci, ale právě i rodiče, jako je například veřejný prostor, kyberšikana, závislostní chování či fake news. Rodičům byly také představeny možnosti, kterými mohou omezit negativní dopady sociálních sítí na své děti. Přednáška se setkala s velmi kladným ohlasem rodičů. Pokud byste i vy měli zájem získat informace týkající se této problematiky, prohlédněte si prezentaci, která byla použita při přednášce. Rodiče i žáci se také mohou seznámit s Pravidly bezpečného chování na internetu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..