Tvorba vlastní knihy – Encyklopedie magických zvířat

V měsíci březnu jsme s dětmi 4. a 5. třídy prohloubili vztah ke knize tak, že si žáci vyzkoušeli na vlastní kůži, jak taková kniha vlastně vzniká a kolik za ní stojí práce. A protože březen je měsíc knihy, oslavili jsme ji touto cestou. Kniha je složena z jednotlivých autorských příspěvků žáků formou encyklopedie, kde si děti vymyslely své vlastní magické zvíře, ocitly se tak v roli autora, ale i ilustrátora. V následující fázi pak probíhala výroba knižního obalu včetně hřbetu. Žáci pracovali ve dvojicích a poté demokraticky zvolili nejlepší obal, který reprezentuje práci celé třídy. Knihu jsme nakonec svázali, nezapomněli jsme ani na obsah knihy, číslování stránek a popovídali si o dalších částech knihy. Žáci tak měli možnost uvědomit si hodnotu knihy a věříme, že někteří z nich třeba jednou napíší svou vlastní. 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..