Za poznáním do Hrušovan nad Jevišovkou

Dne 2. 5. 2024 jsme navštívili Hrušovany nad Jevišovkou. Našim prvním cílem byla pobočka České spořitelny, jejíž návštěvu nám zprostředkovala paní Watters. Zde nám bylo v  moderně zařízeném  prostředí banky nejprve nabídnuto občerstvení. Ujali se nás tři milé paní a pán a zajímavou formou nám přiblížili  fungování banky.  Varovali nás např. před podvody na internetu, vysvětlili nám, jak používat bankovní karty a poradili nám, jak si zabezpečit bankovní účet.

Následovala návštěva místní knihovny. Paní knihovnice nám ukázala, kde v knihovně najdeme různé žánry  knih, a ve skupinkách jsme si pak  měli možnost procvičit své znalosti. A ještě nám připravila překvapení – domluvila nám prohlídku radnice. Zde se nás ujala paní starostka Eliška Volná a ukázala nám fresky Alfonse Muchy a s ním související výstavu fotografií a pověděla nám i něco z historie Hrušovan.

Celý výlet byl velice super a určitě bychom si ho zopakovali. Těšíme se na další setkání.

                                                                               za žáky 8. ročníku Nela Kohoutová a Diana Húserková

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..