Divadelní představení Matka

Dne 19. 2. 2024 se vypravili žáci 8. a 9. ročníku spolu s paní učitelkou Kulovou a Frkovou do Brna do divadla Reduta. Čekalo je divadelní představení Matka od Karla Čapka.

Vyrazili jsme v ranních hodinách, cesta byla klidná a dorazili jsme s předstihem tak, abychom stihli i menší procházku centrem města Brna.

Po příchodu do Reduty jsme se usadili v Mozartově sálu, kde se konala zajímavá přednáška o životě a dílech Karla Čapka. Poté jsme se přesunuli do sálu a trpělivě čekali na představení. To bylo pojato velmi moderně, ale bylo upraveno jen tak, aby pořád mělo hodně společného s původní hrou. Viděli jsme tak těžký život matky, která přišla o svého muže a syny. Herecký výkon byl skvělý. Všichni jsme byli uchváceni.

Po skončení představení jsme se šli občerstvit a odjeli domů. Byl to příjemně strávený den.

Rudolf Chlad

žák 9. ročníku

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..