I učitelé se učí …

… aneb v čem jsme stejní a v čem se lišíme v porovnání se švédským školstvím?

První dva říjnové týdny strávily paní učitelka Čermáková a Kubovčíková na zahraniční stáži ve Švédsku, která se uskutečnila v rámci projektu Erasmus+ – Zlepšování lektorských a jazykových kompetencí.

Během dvou týdnů navštívily celkem tři školy ve švédském městě Härnösand, a to školu Hedda Wisingskolan, ve které se vzdělávají žáci 7. – 9. ročníku a školy Brännaskolan a Gerestaskolan pro žáky 1. – 5. ročníku.

Při stínování se nejen seznámily s principy švédského školství, systémem podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a činností místního žákovského parlamentu, který patří k jedněm z nejlepších na švédských školách. Také se účastnily výuky různých předmětů a samy vedly besedu o životě v České republice, o naší škole i našich žácích. Ve Švédsku využili přítomnosti našich učitelek a přizvali je k realizaci Erasmus Day, který proběhl ve stejný den i na naší škole.

Z pobytu získaly spoustu inspirativních zážitků a podnětů, které jsou využitelné i v našem prostředí. Neváhaly o tom informovat ostatní pedagogy naší školy na pravidelném „metodickém sdílení zkušeností“, pomocí kterého se v naší škole jeden od druhého učíme.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..